Fotografija: Benjamin Combs / Unsplash
Otvorene su prijave na društveno uključive vrtlarske radionice koje se održavaju u ponedjeljak 29.5.2023. i petak 2.6.2023. u Društvenom vrtu u Vukovaru! Radionice u organizaciji Udruge žena Vukovar vodi diplomirana inženjerka poljoprivrede Steal Rotim.
Prijaviti se može za termine:
ponedjeljak 29.5.2023. od 12 do 15 sati ili
petak 2.6.2023. od 13 do 16 sati.
Osiguran je pristup za osobe s invaliditetom, a po potrebi i tumač znakovnog jezika.
Zanima te sadnja jestivih i mirisnih trajnica i povrća? Želiš naučiti više o permakulturi od iskusne stručnjakinje?
Ako je tvoj odgovor potvrdan, požuri i prijavi se na besplatne vrtlarske radionice koje Udruga žena Vukovar organizira u Društvenom vrtu u Vukovaru! Društveno uključive radionice se održavaju u ponedjeljak 29.5.2023. od 12 do 15 sati i u petak 2.6.2023. od 13 do 16 sati.
Prijaviti se možeš putem ove poveznice za jedan od dva termina. Radionice vodi Stela Rotim, diplomirana inženjerka poljoprivrede.
Tijekom radionica izrađuju se dvije osjetilne gredice. U njih se sade trajnice, odnosno mediteransko aromatično bilje te bobičasto voće. U dvije povišene gredice – oblikovane u skladu s potrebama osoba s invaliditetom koje koriste invalidska kolica – sadi se rajčica, bosiljak, peršin, salate i paprike. Sije se i sjeme kadifice, dragoljuba i turskog karanfila.
Broj mjesta na radionicama je ograničen, a prednost imaju osobe s invaliditetom te osobe koje su spremne angažirati se volonterski u Društvenom vrtu, prema vlastitim mogućnostima. U Društvenom vrtu i do vrta osiguran je pristup za osobe s invaliditetom smanjene pokretljivosti, a po potrebi se može angažirati i tumač znakovnog jezika.
Radionice se provode u sklopu projekta “Za(VRT)imo za inkluziju zajedno!”.
Napomene:
- Planiraj odgovarajuću odjeću i obuću (npr. gumene čizme)
- Ako se prijaviš na radionicu, pa odustaneš od sudjelovanja, molimo da nam to pravovremeno javiš!
Više o Steli Rotim:
Profesorica je u Srednjoj školi Ilok te učenicima predaje poljoprivrednu skupinu predmeta.
Završila je Poslijediplomski interdisciplinarni specijalistički studij Zaštita prirode i okoliša.
Voli korisno provoditi vrijeme u vrtu, njegujući bilje i osmišljavajući kreativne načine recikliranja raznih materijala za vrt. Kreativnost primjenjuje i u praktičnom radu sa učenicima u školi.
Projekt “Za(VRT)imo za inkluziju zajedno!” je podržan kroz Fond za aktivno građanstvo, sredstvima Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova.
Izrada ovog web sadržaja omogućena je financijskom podrškom Islanda, Lihtenštajna i Norveške u okviru EGP grantova. Sadržaj ovog materijala isključiva je odgovornost Zelene Istre i ne odražava nužno stavove država donatorica i Upravitelja Fonda.